1- صلوات : هرگاه نام حضرت محمد (ص) را شنيديم يا بر زبان آورديم از ته دلمان بايد صلوات بگويم.
2- احترام به اهل بيت :همسران پيامبراکرم (ص) مادران همه ي مسلمانان هستند وبايد به تمام آنان احترام گزارده شود ودرهنگام صحبت از آنان با احترام و با نام مادرمان حضرت عايشه يا مادرمان حضرت خديجه و … نام برده شود.
3- احترام به شهر پيامبر اکرم (ص) : وقتي که در مدينه هستيم بايد به احترام رسول اکرم (ص) با صداي بلند نخنديم و کارها وشوخي هاي زشت انجام ندهيم.
4- آرزوي در خواب ديدن پيامبراکرم (ص):هرکس که آرزوي ديدن پيامبراکرم (ص) در خواب را داشته باشد نشانه علاقه او به پيامبراکرم (ص) است.
پيامبر اکرم(ص) مي فرمايد:هرکس من را در خواب ببيند واقعا خود من هستم ،شيطان هيچگاه نمي تواند بجاي من درخواب کسي بيايد.
5- در هنگام مصيبت بايد يادي از رحلت پيامبراکرم (ص) بکنيم. پيامبراکرم (ص)مي فرمايد:هرگاه يکي از بستکان شما فوت کرد از رحلت من ياد کنيد که اين دنيا را وداع گفتم اگر اين کار را بکنيد ،غم و اندوه شما کاسته مي شود دل شما آرام مي گيرد.
6- در هنگام سخن گفتن کسي در مورد پيامبراکرم (ص) بايد سکوت کرده و به حرف گوينده توجه کرد.اگر در بين سخن کسي که از پيامبراکرم (ص) سخنراني مي کند، حرفش را قطع کرد ويا باعث عوض کرد ن موضوع شد؛ يک بي احترمي به پيامبراکرم (ص) مي باشد.
7- رضايت کامل و احترام گزاردن به شريعت پيامبراکرم (ص) : از بهانه و عيب جويي بي اساس از ديني که پيامبراکرم (ص) آورده بايد خودداري کرد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ کاربردی همتا قلمزن Lost In Daydreaming به وبلاگ معلم خوش اومدین دلنوشته Cassandra طرح درس نویسی پیش دبستان بیماری های روحی و روانی